REMSOD Sp. z o.o.

         
   
 

obróbka ścierna

Ta metoda kształtowania materiałów, według wielu źródeł była znana ludzkości już od prehistorii. Jednak obróbka ścierna, zbliżona do tej wykonywanej współcześnie, rozpoczęła rozwijać się u progu XIX wieku, wraz z wynalezieniem pierwszych tokarek, a na dynamice przybrała w latach 70-tych XX wieku, kiedy to rozpoczęto pozyskiwać syntetyczny diament, czy też regularny azotek boru. Jest to metoda kształtowania materiałów, która pozwala na uzyskanie dowolnej chropowatości lub też gładkości powierzchni.

Podczas obróbki ściernej uzyskuje się bardzo małą głębokość skrawania, skupiając się na usuwaniu nierówności materiałowych z powierzchni detalu. Narzędziami skrawającymi są tutaj ziarna w postaci pasty, tarczy, osełki płótna lub papieru. Automaty sterowane numerycznie wykorzystują nieoznaczoną liczbę ostrzy o nieznanej geometrii. Najprościej rzecz ujmując, ta metoda kształtowania pozwala na usuwanie naddatków z materiałów, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać idealnie gładki, pozbawiony chropowatości element.

Jako narzędzia, w obróbce ściernej stosuje się naturalne lub syntetyczne produkty o maksymalnej twardości, mierzonej w skali Mohsa. Chodzi tu między innymi o diament, korund, kwarc, krzemień, czy też węglik krzemu, lub azotek boru (borazon). W zależności od Państwa potrzeb oraz charakterystyki zlecenia, jesteśmy w stanie wykonać obróbkę ścierną przy zastosowaniu szlifierek, honownic, dogładzarek oraz wygładzarek, uzyskując maksymalnie precyzyjne efekty. Inżynierowie i mechanicy firmy Remsod wykorzystują maszyny obsługiwane ręcznie, jak i przez komputer.


Dowiedz się więcej na temat oferty. Poniżej przykłady obróbek:
  Copyright © 2010 REMSOD Sp. z o.o.,
ul. Fabryczna 4, 88-100 Inowrocław